Rezervácie stolov na telefónnom čísle:

Kultúrne leto v Koridore a Cooltajneri

11.07.2023

Letí to ako voda a pred nami je v poradí už 9. leto s kultúrnym centrom Cooltajner. Na čo sa tešiť? Nie je toho opäť málo 😉 Sme radi, že aj toto leto vám môžeme prinášať vďaka Fondu na podporu umenia, ktorý kultúrne a umelecké aktivity v KC Cooltajner podporuje z verejných zdrojov.

Joga s Petrou Ďurica

 • každý štvrtok o 18.45

Pravidelné lekcie jogy s Petrou Ďurica sa konajú v prípade pekného počasia v utorky o 18.00 vždy na kalvárii a vo štvrtky v Cooltajneri. Rezervovať lekciu si môžete u Petry tu >>>

Prečítané leto

 • každý pondelok od 10. 7. od 17.00

Znovu pre vás máme horu skvelých knižných tipov a celé vrecká nápadov na hranie bez prípravy. Navyše tento rok pre vás máme čosi novučičké: Spomienkovník Prečítaného leta. Zápisník na uloženie zážitkov a chvíľ, ktoré si chcete zapamätať navždy. Dokonca v ňom nájdete aj kúzlo na zastavenie času!

Joga Master Class

 • 8. júla – sobota – od 9.00

Rozšírená lekcia jogy pre pokročilých v pravidelnom jednomesačnom termíne počas sobotného dopoludnia, rezervácia opäť možná u Petry tu >>>

Koncert: Chriss Ellys & Nany Hudák

 • 14. júla – piatok – od 20.00

Dvojkoncert zaujímavých pesničkárov s nezameniteľnou tvorbou sa v Cooltajneri uskutoční po prvý raz, aj keď Chris Ellys v našom priestore nie je žiadnym nováčikom 🙂 Viac >>>

Letný Coolkvíz s Tomášom

 • 21. júla – piatok – od 19.00

Obľúbený formát vyčistenia svojich myšlienok a preskúšania svojich vedomostí bude mať tentokrát pokračovanie v neligovom kolečku, v ktorom víťaz berie bank vyzbieraný z registrácie. Viac >>>

Letná Karaoke Party Show

 • 21.júla – piatok – od 21.00

Po kvíze už tradične nasleduje hviezdna chvíľa pre všetkých spevu-chtivých. Podmienkou je nájsť si karaoke verziu piesne na youtube a tú si potom vyžiadať na želanie.

Akadémia módy a odevného dizajnu

 • od 24. do 28. júla

Ďalšie pokračovanie tradičného letného kempu zameraného na tvorbu a návrh odevov, doplnkov a odevný dizajn, tentokrát na tému Pop Artu, Andyho Warhola a Kimono Street Style.

Street style tanečná akadémia

 • od 24. do 28. júla

Novinkou je tento rok Street Style Dance Camp pre všetky decká, ktoré milujú pohyb a pouličnú subkultúru. Pripravených je kopec aktivít pod dohľadom skúsených lektorov, prihlášky možné na číslach: 0902 370 524 alebo 0950 722 134.

Módna prehliadka a tanečné vystúpenie absolventov letných akadémií

 • 28. júla – piatok – od 19.00

Zavŕšenie prezenčných letných kempov bude nasledovať v piatok večer, kedy sa nám absolventi akadémií predvedú počas módnej prehliadky a tanečného vystúpenia.

Jazz/blues koncert: Smooth Camell

 • 28. júla – piatok – od 20.00

Posledný júlový piatok bude patriť trojici výborných hudobníkov, ktorí prenášajú pop music do vlastných jazovo-bluesových aranžmánov a vytvárajú tak krásne kulisy a atmosféru pre neopakovateľný letný večer.

Koncert: Kto vie

 • 4. augusta – piatok – od 20.00

Dvaja bratia Krištof a Vincent sú hudobníci s výrazným potenciálom uchmatnúť si svoj kus priestoru na slovenskej hudobnej scéne. Multiinštrumentalisti sa nám počas koncertu postupne predstavia so svojimi autorskými skladbami na viacerých hudobných nástrojoch.

Letné kino: Piargy

 • 5. augusta – sobota – od 20.30

Minuloročný kinotrhák s názvom Piargy je film, ktorý vznikol na motívy novely Františka Švantnera. Ten nás zavedie do dediny s rovankým názvom. Mladá, krásna a chudobná Juliša v podobe Judit Bárdos tu zaplatí krutú daň za túžbu po lepšom živote.

Divadlo pre deti: Zero Waste

 • 13. august – nedeľa – od 17.00

Famózny bábkoherec Peter Gärtner, ktorého poznáme z úspešnej ságy o Čertovi Kolofónovi tentoraz príde s posilou, a zároveň veľmi pútavou a zábavnou hrou – avšak pre zmenu zameranú na tému ochrany životného prostredia. Viac >>>

Jazzový koncert: Lukáš Šnábel kvartet

 • 15. augusta – utorok – od 19.30

Lukáš Šnábel Quartet (SK/CZ) je výnimočný projekt spájajúci autorskú tvorbu s kvalitnou jazzovou interpretáciou. Kompozície inšpirované tvorbou Pata Mathanyho s presahom do súčasného jazzu sú charakteristickou črtou autora samotného, ktorému bola udelená cena víťaza SOZA za autorskú tvorbu. Na koncerte sa predstavia v "summer tour" zostave zloženej z úspešných mladých umelcov – bubeník Kristián Kuruc, ktorý je držiteľom cien Nové tváre slovenského jazzu a Jazzfruit Praha, basgitarista Adrián Filip aktuálne pôsobiaci na prestížnej Royal Academy v dánskom meste Aarhus, ktorý bol ocenený Hudobným fondom cenou za Autorskú tvorbu na súťaži Nové tváre slovenského jazzu. Túto zostavu doplní taliansky hosť Pasquale Rinaldi, pôsobiaci v Dánsku, Taliansku a mnohých ďalších európskych krajinách. Viac >>>

Letné kino: Šarlatán

 • 18. augusta – piatok – od 20.00

Strhujúca životopisná dráma výnimočného muža obdareného zvláštnymi liečitelskými schopnosťami na pozadí dobových udalostí. Príbeh je inšpirovaný skutočnými osudmi liečiteľa Jana Mikoláška, na ktorého sa v priebehu niekoľkých desaťročí obracali s prosbou o pomoc tisíce ľudí zo všetkých spoločenských vrstiev, vrátane najvýznamnejších osobností politického a kultúrneho života.

Cestovateľský večer s Petrou a Ľubošom Ďuricovcami

 • 21. augusta – pondelok – 19.00

Lektorka jogy, profesionálny fotograf, ale v prvom rade manželia, dobrodruhovia a vášniví cestovatelia sa predstavia počas vlastného cestovateľského večera so svojimi zážitkami z neobjaveného drahokamu Indonézie – ostrova Sulawesi.

Letný kvíz: Tak ty nevieš?

 • 24. augusta – štvrtok – od 20.00

Tentokrát trochu zmena: Kvíz, ktorý nepripraví a ani nebude moderovať Tomáš, ale cezpoľný kvízmajster. Dokážete naskočiť na vlnu nových pravidiel a formátu?

Podrobnosti o všetkých podujatiach nájdete tu>>>>